Kludského zahrada

Kludského zahrada

zahrada Kludského vily - 14,00

20. 5. 2017

Program:

14:00 Loutky bez hranic (akční Bramborová pohádka s bramborovou dílnou)

15:00 Annešanté (acoustic-jazz)

Plzeňská kapela Annešanté se dala dohromady na divadelním workshopu pořádaným plzeňským Divadlem Alfa v roce 2011. Hraje leccos z českého i francouzského šansonu, blues a jazzu. Svůj repertoár poskládala z písní vlastních i přejatých. Češtinu a francouzštinu střídá třeba s japonštinou, Borise Viana a Jiřinu Fikejzovou seznamuje s Britney Spears.

17:00 Václav Koubek (folk-rock)

Vyučil se v oboru jako tiskař, poté studoval na vysoké škole strojní v Liberci, kterou úspěšně ukončil v roce 1981 (Ing.). Jako strojní inženýr se podílel na standardizované konstrukci tzv. eurolahve. Působil také jako zemědělský pracovník, kdy pásl skot, což je legendární kapitola jeho života, o které velice rád vypráví. V následujících letech byl asistentem střihu v Československé televizi a asistentem střihu ve filmovém studiu Barrandov. Od roku 1980 do roku 1983 byl zaměstnán v Hanáckém divadle v Prostějově, dále pak v Ústředním loutkovém divadle v Praze (1984–1987), kde působil jako herec, scenárista a autor hudby. Poté působil i v mnoha dalších divadelních spolcích a uměleckých uskupeních. Natočil i několik autorských filmů.

18:00 Cirkus Paciento (s cirkusovou dílnou)

19:00 Příhody kluka Bombarďáka (krátké scénky, divoké struny, bláznivé řeči, dance plné rance…)

Bombarďák je název kapely, ale začátky se vztahují ke kapele 3B. Bombarďák, zásadní postava, beatboxer a průvodce z alba Bongo BomBarďák, se stal nejprve inspirací pro dětské hudebně divadelní představení Příhody kluka BomBarďáka!. To mělo premiéru na festivalu Colours of Ostrava 2012. Autor představení i všech textů na albu Jirka Jelínek tvoří kapelu společně s Michalem Daleckým a Filipem Nebřenským, na jejichž vroubek jde muzika. Skladby z původního představení vyšli na albu Písničky kluka BomBarďáka v roce 2013 u Indies Scope. Od té doby Bombarďák odehrál více než stovku koncertů a představení po celé republice.

20:30 Schodiště (alternative-pop)

Schodiště nestačí slyšet, musí se i vidět. Žánrové rozpětí v posledních letech nabralo nových rozměrů, kdysi často připisované škatulky, jako hospodský šraml, reggae, ska, už dávno nejsou určující. Kapela si s odvážnou lehkostí, občas i drzostí, bere z nepřeberného množství hudebních stylů vše, co jí přijde pod ruku, aby se nakonec vždy pokorně vrátila k tomu, čemu se říká písnička. Ovšem oblečená do pestrého kabátu.

K tomu všemu výtvarné dílny, čajovna, občerstvení, pohoda…

Vstupné: 60,- Kč / 40,- Kč