Zámecké pátky: Red Country Session

Zámecké pátky: Red Country Session

Zámek Červený Hrádek - 18:00
I letošní rok jsme pro vás připravili sérii koncertů s názvem Zámecké pátky. Opět se můžete těšit na příjemnou atmosféru zámku Červený Hrádek, stánky s občerstvením a nápoji a především dobrou muziku.
Tentokrát přicházíme se Zámeckým pátkem s podtitulem Red Country Session a představí se vám tyto kapely:
PETR KALANDRA MEMORY BAND
Zpráva o předčasném úmrtí Petra Kalandry zasáhla v roce 1995 širokou hudební veřejnost.
Odešla osobnost, která v dobách komunismu přinášela českému posluchači americký folkrock, blues ale i skvělou náladu. Dodnes si všichni Petrovi obdivovatelé připomínají jeho písně díky oficiálním nahrávkám (Marsyas, ASPM, Bluessesion I, II…) ale i díky mnoha amatérským záznamům z koncertů.
Skupina Petr Kalandra Memory Band vznikla v roce 2005 jako pocta Petrovi Kalandrovi.
Naše koncerty jsou nabité hitovkami ale i méně známými skladbami z repertoáru Petra Kalandry, Marsyas nebo ASPM.
Večer ve společnosti skupiny Petr Kalandra Memory Band Vás přenese o několik let zpět, kdy všichni chtěli táhnout za zakázaný provaz, ale jiným směrem než jim bylo určováno. Večer plný pohody a skvělých písní, které Vám připomenou, že blues má 12 taktů, který uměl každý spočítat a že všechny princezničky co jsou zklamaný už dneska ví, jak chutná solnej sloup.
PONTIAC
je kapela hrající moderní country již také desítky let, doprovázela např.K.Černocha,K.Kahovce a spousty dalších umělců. Poslední roky v kapele hrají tři členové chomutovského Albumu. Webové stránky jsou momentálně v rekonstrukci.
ZFLEKU
Skupina se objevila na scéně v roce 2013. Prvopočátkem jejího vzniku byl příchod zpěvačky a kytaristky Martiny Kuželové – Kuželky mezi dva již dlouhodobě spolu hrající muzikanty Vokyho (zpěv, kytara) a Josepha (zpěv, housle), kteří spolu vystupovali mimo svoji působnost v mateřské skupině Wodboku jako duo „Vodáci“. Po několika setkáních kdosi z tria přišel na nápad přizvat rytmický nástroj, a tak se tedy mezi námi objevil Pepa Vinopal zvaný též Brandy. Po několika zkouškách vykrystalizovala myšlenka: „Proč nepřidat ke kvartetu ještě pátý nástroj?“ Tím nástrojem byla samozřejmě baskytara. Nu a tak naši čtveřici doplnil ještě Marcel Tvardík přezdívaný Mandel. Uskupení dostalo název Zfleku. Kapela se zaměřila na akustické předělávky popových, rockových a country hitů jak z domácí scény, tak ze scény světové. Začátkem roku 2014 odchází z kapely Pepa Vinopal a na jeho postu ho střídá usměvavý Jirka Kluch. Na podzim roku 2016 odchází kvůli pracovní vytíženosti z kapely baskytarista Marcel a na jeho místě ho nahrazuje Marek „Medvídek“ Sklenář. Skupina se zaměřila na akustické předělávky tuzemských i světových hitů všech možných hudebních žánrů.
Vstupné na akci je dobrovolné.
Těšíme se na Vás.